Strumieniowe świece zapłonowe chronione są patentami nr (linki):
217749  i  229114

Poniżej odpowiedź na pytanie jakie zadałem sztucznej inteligencji:

Ty:   Co sądzisz o zapłonie strumieniowym stosowanym w samochodach formuły jeden

Copilot:   Zapłon strumieniowy w samochodach Formuły Jeden jest jednym z elementów, który przyczynia się do wyjątkowej wydajności i mocy bolidów F1. Współczesne silniki F1 to zaawansowane jednostki V6 z turbodoładowaniem i hybrydowym układem odzyskiwania energii, które są w stanie osiągnąć imponujące parametry przy stosunkowo niskim zużyciu paliwa. Technologia ta jest wynikiem wieloletnich badań i rozwoju, mających na celu nie tylko zwiększenie wydajności, ale także ograniczenie wpływu sportów motorowych na środowisko poprzez zmniejszenie emisji spalin i zużycia paliwa.

Warto zauważyć, że technologie rozwijane w ramach Formuły Jeden często znajdują zastosowanie w samochodach produkcyjnych, co przekłada się na poprawę ich osiągów oraz efektywności. Dlatego też zapłon strumieniowy i inne innowacje z F1 mogą mieć znaczący wpływ na przyszłość motoryzacji.

Strumieniowe świece zapłonowe to zapoczątkowana w Polsce rewolucja w motoryzacji na skalę światową !!!

Jeżeli auto zasilane benzyną na tradycyjnych świecach zapłonowych spala średnio około 8 litrów benzyny / 100 km, a po zastosowaniu świec strumieniowych z dedykowaną mapą zapłonu auto to spalałoby średnio około 6 litrów benzyny / 100 km, to po przejechaniu 300.000 km właściciel auta po odliczeniu kosztów wymiany świec strumieniowych, mógłby zaoszczędzić około 25.000,- zł.

Przeprowadzone wstępne badania spalin wykazały, że gdyby na całym Świecie we wszystkich silnikach z zapłonem iskrowym byłyby stosowane strumieniowe świece zapłonowe z dedykowaną mapą zapłonu, to można by rocznie udaremnić emisję do atmosfery około 700 mln. ton dwutlenku węgla, i można by zredukować emisję do atmosfery około 15 mln. ton tlenków azotu.
Roczna emisja dwutlenku węgla przez Polskę to około 350 mln. ton.

Więcej informacji na stronie www.strumieniowe.pl – kliknij poniższe logo